Агресія як невдоволення життям: звідки вона береться і як їй протистояти

Професійний психолог розповідає, як поводитися з агресивними людьми та як правильно реагувати на хамство.

Агресивне поведінка – досить часте явище у суспільстві, особливо у періоди, коли в агресора складна ситуація чи проблеми у особистому житті. Сьогодні рівень агресії у суспільстві зріс у кілька разів. Причиною цього є соціальна нереалізованість, спотворені самоідентифікація та самооцінка, невдоволення власним життям та його аспектами.

Рівняння на соцмережі, гарну картинку і багате життя пробудили в людях особливу ненависть до тих, хто благополучніший і успішніший. Саме тому зараз така популярна тема хейту та негативних коментарів – навіть в об’єктивно позитивних моментах. Але прояв агресивної поведінки так само часто зустрічається не лише в інтернеті, а й довкола нас: у громадському транспорті, на роботі, у магазинах, із сусідами тощо.

Чиїсь поганий настрій і внутрішнє невдоволення власним життям можуть легко вилитися на вас, якщо ви дуже чутливі та приймаєте все близько до серця. Тому дуже важливо вміти спілкуватися із такими людьми. Щоб робити це правильно, запам’ятайте кілька простих лайфхаків.

Це не ваша проблема

Деколи люди сприймають чужу агресію як свідчення того, що проблема полягає саме в них – мовляв, саме тому вони отримали таку реакцію. Однак жорстке ставлення – це біль та комплекси лише самого агресора. Людина з низькою самооцінкою та невпевненістю в собі виправдовуватиме поведінку такої людини, шукатиме можливість врятувати її та змінити і, що найнебезпечніше, боятися розірвати стосунки через страх повторення конфліктного епізоду.

Однак люди, які агресію використовують як маніпуляцію, майстерно вміють нею керувати. Саме тому претензію або грубе з їхнього боку висловлювання так легко прийняти на свій рахунок. Робити це не варто.

Не боятися давати відсіч

Люди з такою манерою спілкування звикають домагатися бажаного у вигляді конфліктів та маніпуляцій. Пам’ятайте, що найчастіше агресори стають такими завдяки вихованню та відносинам у сім’ї: коли дитина спостерігає жорстоке поводження у своєму оточенні – особливо, якщо результат від нього виявився позитивним, – то в пам’яті ця поведінка закріплюється як інструмент для досягнення мети. Більшість людей поводиться з такими людьми толерантно, намагаючись не вплутуватися в конфлікт, тому безстрашність і віра у правильність своїх дій згодом лише міцнішає і утверджується. Але як тільки агресор зустрічається з тим, хто може відповісти на його хамську поведінку, тон та манера спілкування одразу змінюється. Тому ніколи не варто пасувати перед тим, хто вас ображає чи демонструє зневагу.

Будьте логічні

Часті прийоми агресорів: “проти брухту немає прийому”, “буде по-моєму”. Найчастіше це має емоційний, а чи не раціональний підтекст. Їх претензії можуть бути зовсім не обґрунтовані, але мати чітке емоційне забарвлення. Саме тому люди часто губляться, почувши випад у свій бік. У такій ситуації вам слід залишатися холоднокровним, не виходити з себе і спиратися на логіку, а не на емоції. Це часто дезорієнтує агресорів, і їхній натиск швидко змінюється спокійнішим тоном.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів