Експерт розповів, у яких випадках небезпечно залишати зарядний пристрій у розетці

Все залежить від того, де і з ким ви живете.

Якщо ви часто користуєтесь телефоном і заряджаєте його майже кожен день, напевно, зарядний пристрій у вас завжди «стирчить» у розетці. Залишати його включеним у мережу – дійсно зручно. Але як це небезпечно?

Як розповів технічний директор сервісного центру, «зарядка», підключена до мережі, може спричинити пожежу, але лише в кількох випадках.

Але справа не лише у ймовірній пожежі. Зарядку не можна залишати в розетці в квартирі, де є маленькі діти або тварини.

«Дитина легко може прокусити провід, навіть якщо у того гарна ізоляція, або залізти у роз’єм металевим предметом, наприклад, в’язальною спицею. Тому, щоб уникнути різних, навіть незначних травм, рекомендується ховати зарядний пристрій від маленьких дітей», — попередив директор сервісного центру.

З вихованцями — така сама історія. Собаки та кішки дуже люблять гризти різні дроти. Тому залишити пристрій, підключений до мережі, — це великий ризик для їхнього життя та здоров’я, зазначив експерт.

Фахівець підкреслив, що якщо ви живете в міській квартирі з сучасною електропроводкою та якісним автоматом, використовуєте тільки оригінальний зарядний пристрій і у вас немає ні дітей, ні вихованців, то залишати дроти в розетці не становить небезпеки. В інших випадках робити так небажано.

«У сільській місцевості, де електромережі достатньо старі, через стрибки напруги може статися спалах. Особливо схильні до цього дешеві зарядники невідомих виробників», — заявив експерт.

Раніше експерт рекомендував знімати чохол зі смартфона під час його заряджання. Справа в тому, що пристрої, які швидко заповнюють ємність батареї, при цьому сильно гріються, а чохол заважає відводу тепла.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів