Коли будуть виплати ВПО за березень 2023

Українці, які були вимушені залишити свої домівки через війну, продовжують отримувати грошову допомогу від держави. Виплати в рамках програми “внутрішньо переміщених осіб” (ВПО) здійснюються в березні 2023 року.

У залежності від статусу ВПО, особи можуть отримувати місячну допомогу в розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей (до 18 років) та осіб з інвалідністю.

Щомісяця, до третього, 13 і 23 числа, Міністерство соціальної політики перераховує бюджетні кошти для виплати допомоги ВПО на рахунки в АТ “Ощадбанк”. Однак, сама виплата здійснюється лише раз на місяць, на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб.

Хто має право на отримання статусу ВПО

Право на отримання ВПО мають громадяни, які виїхали з населених пунктів, що входять до переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією РФ, а також громадяни, які мають непридатне для проживання/зруйноване житло. У разі подання заявки на відшкодування втрат до 20 травня минулого року, особи можуть отримати допомогу, якщо можуть надати документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житла через бої, теракти, диверсії, спричинені російською агресією. Також право на отримання допомоги мають громадяни, які щомісяця отримували адресну допомогу як ВПО станом на 24 лютого 2022 року та особи, які після цієї дати повторно виїхали з територій, які перебувають під тимчасовою окупацією або де ведуться бої.

Розподіл виплат ВПО здійснюється за допомогою банківських карточок, які видає банк, що має договір з Мінсоцполітики. Громадяни, які отримали статус ВПО, можуть отримати таку картку у банку, або ж у найближчому центрі з надання державних послуг.

Також варто зазначити, що для отримання допомоги ВПО необхідно мати дійсний паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо особа, яка має статус ВПО, змінила місце проживання або контактні дані, то вона повинна надати відповідні документи для оновлення інформації.

Незважаючи на технічні проблеми, влаштування виплат ВПО є важливою підтримкою для тих, хто став жертвою війни. Ця допомога дозволяє переміщеним особам мати грошові кошти на основні потреби, такі як оплата комунальних послуг, ліків та продуктів харчування.

Україна продовжує боротися з наслідками війни, тому державна підтримка внутрішньо переміщених осіб є важливою складовою процесу відновлення та розвитку країни.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів