Вирішивши придбати кухонний стіл більшість покупців розгублюються, коли стикаються з великою різноманітністю дизайнів, конструкцій та матеріалів. Пропонуємо розібратися з тим, на що потрібно звернути увагу коли ви обираєте меблі для кухні.
Кухонний стіл: види дизайну та конструкцій
Перш ніж вибирати стіл, візьміть рулетку та виміряйте вільний простір на вашій кухні. В ньому повинні розміщуватись всі члени вашої сім’ї, з урахуванням того, що стільці треба буде відсовувати, щоб сісти та встати з-за столу. Також залиште достатньо місця для вільного проходу між кухонними меблями. Цей простір диктуватиме розміри столу, а іноді і його форму. Часто круглий чи овальний стіл добре стане там, де квадратний буде заважати своїми кутами. Але майте на увазі, що круглий стіл при тих самих розмірах, дозволяє розмістити на своїй поверхні менше посуду, ніж квадратний. Для господарів, що часто приймають гостей в невеликому приміщенні, будуть цікавими варіанти з центральною опорою замість чотирьох ніг — вони дозволяють розсадити більше людей у комфортних умовах.
Якщо кімната дозволяє розмістити великий стіл, то поміркуйте над тим, чи потрібна вам розкладна модель і як саме вона має розкладатися: з обертанням навколо своїй вісі чи розсуватися. Під час огляду розкладної моделі наживо, приділіть увагу надійності конструкції в розкладеному та складеному стані. Чи витримує вона навантаження дорослої людини на край столу, особливо це стосується столів з однією опорою.
Переконайтесь, що всі рухомі елементи можливо закріпити та вони не рухаються при спиранні на них чи поштовхах збоку.
Кращі матеріали для виготовлення кухонних столів
Краще за все матеріал столу підбирати під ті меблі та матеріали, що використані в приміщенні. Навіть якщо обраний меблевий комплект бездоганно підходить до дизайну кухні, слід враховувати особливості матеріалів з їх перевагами та недоліками:
- Метал\скло — чудово підходять до сучасних дизайнів та стилю лофт. Металеві конструкції дозволяють наділити стіл легкістю або важкістю. Але скляна поверхня чутлива до впливу абразивних матеріалів, тож на них краще ставити скляний посуд, а для керамічного використовувати килимки.
- Поєднання скла та кераміки буде мати доречний вигляд в оточенні будь-яких сучасних матеріалів та кольорів. Недоліки ті ж самі: матеріали чутливі до подряпин та відколів.
- Комбінація метала та деревини дозволяє створювати дуже міцні та довговічні вироби виконані у різноманітних дизайнах, то ж вони знайдуть своє місце в усіх стилях від класики до модерну. Дерево – це теплий матеріал і дуже приємних на дотик. Він неперевершений для створення затишної атмосфери. До того ж його можна реставрувати. Середня вартість дерев’яних виробів вища за інші матеріали, особливо для натурального дерева. Якщо ви розглядаєте варіанти шпонованого дерева, то майте на увазі що шпон тримається завдяки клею і під впливом температури та вологи може відшаровуватися.
- Ламіноване ДСП також має гарний вигляд в багатьох стилях. Це недорогий матеріал, який добре поєднується як з класичними матеріалами, так і з сучасними. Вироби з нього доволі прості, серед них буде складно підібрати щось вишукане.
- МДФ може використовуватись як у розкішних класичних, так і у сучасних моделях. Матеріал дешевший за натуральне дерево, але майте на увазі що фарбовані елементи чуттєві до подряпин, а плівкова МДФ не піддається реставрації.
Пам’ятайте, навіть якщо ви добре уявляєте дизайн свого майбутнього столу, підходити до його вибору слід з холодним розумом та практичним розрахунком.