Для декорування стін у кімнатах з підвищеною вологою, часто використовують миючі шпалери. Це гарна альтернатива керамічній плитці. Вони значно дешевші, не потребують спеціальних навичок та дорогоцінного додаткового обладнання. В таких приміщеннях, де високий ризик забруднення, також слушними варіантами будуть рідкі або миючі шпалері http://www.domdom.com.ua/ua/po-cvetu/morskaja-volna/, що придатні до миття грубими матеріалами.
Рідкі шпалери: переваги та недоліки
Рідкі шпалери це будівельний декоративний матеріал, який дозволяє створити щільне та красиве покриття стін без стиків. Іноді їх називають шовковою штукатуркою, бо принцип нанесення та інструменти дуже схожі.
Зовнішній вид їх дуже різноманітний: шовкове покриття, імітація кам’яної крихти, імітація тканини та різні текстури та рельєфи.
Склад рідких шпалер це суміш клею і різноманітних волокон (шовк, хлопок, текстиль), а також синтетичних матеріалів (глітер або блиск).
Переваги рідких шпалер:
- можна нашаровувати;
- немає стиків;
- не вигорають на сонці;
- майже не вбирають запахи та вологу;
- можна чистити та пилососити;
- легко “демонтувати” та робити ремонт невеличких площин;
- можна робити градієнт кольорів;
- є можливість варіювати товщину, текстуру та рельєф.
До недоліків можна віднести те, що вони дорогі, їх не можна мити та краще, якщо наносити їх будуть професійні будівельники, бо у них є особливості нанесення.
Стає зрозуміло, що рідкі шпалери мають більше переваг, чим миючі і якщо ви не плануєте економити на ремонті, краще обирайте саме їх.
Миючі шпалери: що це і які переваги
Раніше миючими називали паперові шпалери, які вкривалися зверху ще одним вологостійким шаром. Сьогодні існують вироби ще й на флізеліновій або тканинній основі. Їх вкривають багатьма шарами, кожен з яких несе одну або відразу декілька функцій:
- Основа з різними показниками еластичності.
- Щільний шар, що маскує нерівності стіни.
- Декоративний прошарок.
- Захисне покриття.
Завдяки водонепроникному шару, їх можна мити не тільки водою, а й різними хімічними миючими засобами. Вони не бояться води та інших забруднень, тому їх можна клеїти в санвузлах, кухні, майстернях та гаражах. Виконують захисну функцію — перешкоджають потраплянню вологи на стіни, та утворенню на них плісняви. Є різновиди, які витримують багато шарів фарби. Що дозволяє змінювати дизайн приміщення без переклеювання шпалер.
Миючи шпалери бувають:
- акрилові;
- склошпалери;
- металізован;
- вінілові;
- флізелінові;
- шовкографія;
- пробкові.
Миючи шпалери мають ряд переваг перед іншими видами покриттів:
- відносно дешеві;
- легко клеїти;
- можна фарбувати;
- можна мити.
Недоліки у них рівно ті, що й у звичайних шпалер, а саме наявність стиків, можуть відклеюватись та вигорати. А після 100 циклів миття втрачають свої властивості як водостійкі.