СБУ проводить рейди на дев’яти об’єктах Української православної церкви

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) проводять контррозвідувальні заходи на дев’яти об’єктах Української православної церкви (УПЦ) у Житомирській, Рівненській та Закарпатській областях, повідомляється в Telegram-каналі відомства.

Йдеться про Свято-Миколаївський чоловічий монастир Хустської єпархії на Закарпатті, Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир у Житомирі, скит Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері та ще шість територій єпархій, мона.

СБУ проводить слідчі заходи спільно з Національною поліцією та Нацгвардією в рамках «протидії підривної діяльності російських спецслужб» та «недопущення використання релігійних громад як осередку «російського світу», зазначили у відомстві.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення щодо заходів проти Української православної церкви (УПЦ). Так, до парламенту було внесено законопроект про заборону діяльності в Україні «афілійованих з центрами впливу в РФ релігійних організацій», було розпочато заходи «з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України», а також доручено провести релігієзнавчу експертизу статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом та правових підстав використання майна Києво-Печерської Лаври.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів