Що допоможе забезпечити в домі комфортний мікроклімат

Самопочуття залежить від різних факторів. До переліку входять не тільки фізична активність, особливості харчування, показники екології. Не менш важливими елементами є чистота, температура та вологість повітря в приміщенні, у якому ми перебуваємо більшу частину часу.

Пропонуємо розглянути способи, які допомагають забезпечити в домі здоровий мікроклімат.

Як впливає мікроклімат на здоров’я людини

За оптимальних показників температури повітря в приміщенні, його вологості людина почувається добре. Її організм не потребує адаптації до зовнішніх умов, тому енергія витрачається на інші речі.

Якщо в кімнаті занадто прохолодно або жарко, підвищена чи знижена вологість, людський організм багато зусиль витрачає на те, щоб активувати механізми терморегуляції. Наслідком цього стають зниження загального тонусу, зменшення концентрації уваги, швидка втомлюваність. Серед інших негативних проявів виділяють пересихання шкірних покривів, свербіж в очах, кашель тощо.

Система кондиціонування

Температура, сприятлива для людського організму, варіюється в межах від 18 до 22 градусів. Наслідком вищих показників стають респіраторні захворювання та навіть серцеві напади.

Оскільки в будинку зазвичай проживає декілька людей, регулюючи мікроклімат, потрібно враховувати потреби кожного. Максимально просто це зробити дозволяють кондиціонери, що охоплюють повний діапазон режимів.

Сучасні моделі можна використовувати як вентилятори. Вони працюють без протягів. Завдяки ефекту флотації повітря автоматично розповсюджується по всіх кімнатах, завдяки чому в помешканні підтримується стабільний мікроклімат.

Вологе прибирання

Оптимальний рівень вологості повітря становить 60%. Якщо він підіймається, часті прибирання з водою будуть зайвими. А от якщо показник знизився, можна набирати воду та протирати підвіконня, шафи, підлогу. Додатково по кімнатах можна розставити посуд із водою, розвішати мокрі рушники, простирадла.

Якщо показник нижче за 40%, така процедура не допоможе. Доведеться купувати спеціальний прилад — зволожувач повітря.

Очисники повітря

Ще одна група приладів, які сприяють підтриманню в домі комфортного мікроклімату. Якісна техніка регулює рівень вологи в повітрі, відфільтровує бактерії та віруси, позбавляє неприємних запахів.

Створюючи продукцію, дехто з виробників забезпечує деякі моделі НЕРА-фільтрами. Ознайомитися з характеристиками приладів можна на сайті магазину Алло в Одесі. Ефективно вловлюючи найдрібніші частинки пилу, вони не дають їм повертатися назад у повітря. Стримерна технологія окислює шкідливі речовини, що потрапили на фільтр, і також позбавляє від них повітря.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів