Telegram не працює: з яких причин і що робити

У роботі Telegram іноді відбуваються збої. Причини непрацюючого месенджера можуть бути різними. Офіційний сайт Telegram підказав, як вирішувати проблеми, що виникають із додатком.

Чому не працює Telegram? Серед поширених причин автор порталу Alphr Дейв Джонс назвав такі: використання телефонів зі старими версіями iOS та Android, проблеми з інтернет-з’єднанням, помилки на сервері месенджера, брак пам’яті, погана оптимізація програми, блокування користувача та засмічений кеш.

Застаріле ПЗ

Telegram можна використовувати на смартфонах, планшетах та комп’ютерах. Як повідомляє офіційний сайт, Telegram підтримується операційними системами iOS та Android. Щоб виключити проблему, пов’язану з гаджетом, зайдіть у його налаштування і перевірте, чи актуальна версія програмного забезпечення, встановлена на пристрої, і чи є для неї Telegram.

Чому не працює Telegram на комп’ютері? Telegram має власний додаток для macOS та універсальний настільний додаток для операційних систем Windows, macOS та Linux. Перевірте, яка версія програмного забезпечення встановлена на комп’ютері.

Щоб оновити програму до актуальної версії, завантажте софт з офіційного сайту Telegram. Перевірте наявність оновлень Telegram та операційної системи. Обов’язково встановіть апдейти, якщо вони є.

Чому не працює Telegram на iPhone? Як повідомляється в каналі Telegram Info, з вересня 2022 месенджер підтримується тільки на iOS 11 і вище.

Засмічений кеш

При роботі мобільних програм у телефоні формуються тимчасові файли, які зберігаються в кеші. Якщо таких файлів накопичується багато, робота смартфона сповільнюється. Щоб Telegram та інші програми працювали коректно та стабільно, кеш потрібно регулярно чистити.

Щоб вирішити проблему на пристрої Android, відкрийте в меню телефону пункт «Параметри» та «Керування програмами». У списку програм виберіть Telegram. Клацніть кнопку «Очистити кеш».

Недостатньо пам’яті для автозавантаження

Медіа, що пересилається, автоматично завантажується і зберігається у внутрішній пам’яті. Велика кількість передплат і активні чати потребують достатнього обсягу пам’яті в телефоні або ПК. Щоб позбавитися такої проблеми в роботі месенджера, зробіть такі дії:

 • у налаштуваннях Telegram виберіть пункт “Налаштування чатів”;
 • вимкніть автозавантаження медіа.

Якщо ви не плануєте вимкнути цю функцію, відкрийте «Використання пам’яті» та встановіть мінімальний термін зберігання файлів. Потім очистіть кеш Telegram.

Що робити, якщо Telegram не вантажить чати? Якщо не виявили в Telegram необхідний чат, перевірте, чи не активовано прихований режим. Якщо у верхній частині програми є рамка із прихованими або «сплячими» чатами, їх потрібно розблокувати. У налаштуваннях введіть команду Work Mode та натисніть кнопку «Показати всі чати».

Блокування користувача

Якщо обліковий запис у месенджері заблоковано або потрапив у бан, користувачі не можуть надсилати повідомлення. Меседжі будуть надсилатися на сервер, але не будуть доставлені до заблокованого користувача.

Непрямо на блокування вас іншим користувачем можуть вказувати такі моменти:

 • зник аватар користувача, з яким листувалися;
 • у статусі одержувача висвічується напис «Заходив(а) давно», хоча насправді він міг бути онлайн п’ять хвилин тому;
 • одна галочка біля тексту повідомлення може говорити, що його було доставлено на сервер, проте не було прочитано.

Причини блокування бувають різними. Це може бути випадкове блокування, що трапляється вкрай рідко або блокування за розсилку спаму. Алгоритми месенджера можуть позначити спамом як випадкову рекламну розсилку, так і повідомлення, що повторюються, і окремі заклики перейти за посиланням. Дізнатися, чи не потрапив обліковий запис у бан, допоможе бот. Виконайте наступні дії:

 1. У пошуку Telegram знайдіть бота @spambot і почніть з ним чат.
 2. Щоб розпочати спілкування з ботом, натисніть кнопку «Start».
 3. Якщо на обліковий запис накладено обмеження, бот повідомить про термін його дії.
 4. Якщо обмеження не накладалися, робота також повідомить про це.

Якщо обліковий запис був заблокований, розблокувати його зможе лише офіційна підтримка Telegram. Необхідно буде описати проблему та залишити свої контактні дані.

Погана оптимізація

Користувачі месенджера можуть зіштовхнутись з тим, що тема оформлення в Telegram злітає. Найчастіше це викликано поганою оптимізацією програми. Функція налаштування може конфліктувати з оформленням усередині месенджера. Усуньте проблему так:

 1. Зайдіть в налаштування Telegram у розділі «Установки чатів».
 2. Деактивуйте функцію “Налаштувати нічну тему”.

Після виконання цієї дії оформлення месенджера перестане змінюватися саме собою. Месенджер не буде автоматично налаштовувати тему.

Нестабільне інтернет-з’єднання

Якщо програма не провантажується, не проходять дзвінки або повідомлення, а на екрані крутиться значок “З’єднання”, проблема може бути пов’язана з відсутністю підключення до Інтернету або нестабільним з’єднанням. Низької швидкості може вистачати для Telegram.

Щоб усунути проблему, перевірте налаштування підключення до мережі. Переконайтеся, що на смартфоні або ПК увімкнено інтернет. Якщо Ви використовуєте Wi-Fi, перевірте наявність доступу до Мережі.

Якщо Інтернет працює і інші програми та сайти відкриваються, ймовірно, проблеми відбуваються на сервері месенджера.

Помилка на сервері

Тимчасові несправності Telegram можуть бути пов’язані з внутрішніми помилками або роботами на сервері. Для перевірки цієї версії можна скористатися ресурсом Downdetector. Вводячи назву месенджера у рядку пошуку ресурсу, зможете переконатися у наявності або у відсутності проблем із Telegram.

Якщо проблеми на сервері таки є, зачекайте деякий час, поки технічні служби усунуть несправності. Після завершення технічних робіт месенджер працюватиме у звичайному режимі.

Що робити, якщо у Telegram не працює відео? Серед найчастіших причин відсутність інтернету, тимчасові проблеми на сервері, пошкоджені файли або формат, що не підтримується. Спробуйте усунути несправність такими способами:

 • оновіть програму в Google Play або AppStore;
 • почистіть внутрішнє сховище гаджета;
 • переконайтеся, що файл, що пересилається, не «битий»;
 • перевірте чи включений інтернет;
 • переконайтеся, що телефон підтримує формат надісланого файлу.

Найчастіше проблему з відео вдасться вирішити самостійно. Якщо жоден з пунктів не допоміг, зверніться до технічної підтримки месенджера.

Іноді у роботі Telegram трапляються збої. Варто пам’ятати, що помилки програми можуть мати різні причини. Користувачам необхідно їх правильно визначати, щоб оперативно знаходити вирішення проблеми.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів