Терапевт розповіла, кому не варто ходити у лазню

Медик пояснила, чим загрожує відвідування лазні в цих станах.

Лікар-терапевт, ендокринолог Оксана Коваленко в інтерв’ю агентству Надія розповіла, що похід у лазню може бути небезпечним для людей із хронічними чи інфекційними захворюваннями. Наявність інфекції в цьому випадку загрожує сепсисом і шоком. Відвідування лазні чи сауни призводить до розширення кровоносних судин, від чого за наявності хронічних захворювань може розвинутися серцево-судинна недостатність чи дисфункція хворого органу.

«Високий артеріальний тиск і гострі судинні захворювання можуть призвести до розвитку інфарктів та інсультів, наявність каменів у жовчному міхурі або сечовивідних шляхах можуть призвести до гострої закупорки жовчної протоки або сечоводів з розвитком гострої хірургічної ситуації, аж до перитоніту», — попередила медик.

При запаморочення, потемніння в очах, слабкості, нестачі повітря, тяжкості за грудиною та болю у будь-яких частинах тіла Оксана Коваленко рекомендує негайно залишити парну. При цьому важливо знижувати температуру тіла не різко, щоб уникнути зміни тиску та спазму судин.

«Після відвідування лазні краще постояти в більш прохолодному передбаннику, потім обмитися водою з пониженням температури, потім можна поринути і в басейн. Безпосередньо у сауні можна почати обливатися теплою водою і лише потім поринути у басейн із прохолодною водою», — пояснила лікарка.

Також Оксана Коваленко застерегла від різкого пірнання у крижану воду. Це може призвести до зупинки серця та дихання.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів