У Житомирі підвищать тарифи на водопостачання та водовідведення

У Житомирі з 1 січня 2023 року почнуть підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення.

Про це повідомляє Комунальне підприємство “Житомирводоканал”, інформує агенція Надія.

“Ми живемо за законами ринкової економіки, тому маємо розуміти, що для зміни тарифів є цілком обґрунтовані причини. Бо діючі вже давно не покривають фактичних витрат підприємства. Нещодавно ми розповідали про те, що для того, щоб «підготувати» та «транспортувати» у ваші будинки воду та відвести та очистити стоки ми витрачаємо понад 12 млн грн на електроенергію. А нам ще потрібно купувати реагенти, трубопроводи, засувки, паливо тощо. Протягом 10 місяців ми були свідками різкого зростання цін на паливно-мастильні матеріали. Весь цей час зростали ціни і на всі позиції, що дозволяють нам своєчасно проводити ремонтні роботи, прокладати трубопроводи, очищати та знезаражувати воду. Ми не маємо іншого джерела надходження коштів, крім ваших платежів. Державою не передбачено відшкодування збитків, які ми зазнаємо через те, що тариф не покриває наших витрат”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Житомир – одне з небагатьох міст, де реалізуються проекти відновлення водопровідно-каналізаційного господарства, тому вкладені в критичну інфраструктуру кошти – це кошти у майбутнє міста та наших родин.

“Так, у Житомирі тариф вищий, ніж в інших обласних центрах. Найбільшу частку займають витрати на електроенергію – 29%. У той же час 21% у структурі — кошти, передбачені на погашення кредиту Світового банку. Як ви знаєте, Житомир — одне з небагатьох міст, де реалізується проекти відновлення водопровідно-каналізаційно-каналізаційного господарства. Тому вкладені у критично важливу інфраструктуру кошти – кошти у майбутнє міст та наших дитячих ресурсів – це кошти у майбутнє мешканців Житомира”, – додали на підприємстві.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів