Як правильно клеїти шпалери: поради та лайфхаки

Якщо ви наважилися самостійно поклеїти шпалери, ця стаття вам знадобиться! Тут – докладна інструкція та список необхідного.

Нові шпалери миттєво прикрасять і перетворять вашу кімнату. Вони можуть оживити стіни текстурами та візерунками, освіжити та візуально розширити простір. Здавалося б, що може бути складним у тому, щоб поклеїти шпалери? Але, повірте, до цієї справи краще підійти відповідально та підготуватися заздалегідь!

Перед початком переконайтеся, що всі ваші стіни чисті та сухі. Будь-які «проблемні місця» (павутина, вогкість) необхідно усунути, перш ніж клеїти шпалери. Видаліть всі цвяхи та гачки за допомогою плоскогубців. Заповніть будь-які великі отвори наповнювачем і зачистіть їх наждачним папером, щоб не було нерівностей.

Щоб правильно поклеїти шпалери, вам знадобиться

  • Як мінімум самі шпалери. Щоб переконатися, що ви купили достатню кількість рулонів, виміряйте ширину і висоту всіх стін, а потім використовуйте калькулятор шпалер (його ви можете знайти в інтернеті або завантажити у вигляді програми). На етикетках або на сайті виробника ваших шпалер буде вказана вся інформація про них, включаючи повторення візерунка (вимірювання, яке говорить вам, наскільки далеко вниз по рулону малюнок знову збігається), ці дані знадобляться вам для розрахунку необхідної кількості рулонів.
  • Клей для шпалер. Купуйте готовий змішаний клей.
  • Пензель для нанесення шпалер. Вибирайте ті, у яких ручка посередині (валик), а не ті, що виглядають як великі гребені, – їх легше помістити у готові ванни з пастою.
  • Інструмент для вимірювання схилу. Ви можете купити його в господарському магазині або встановити програму для вимірювання схилу на свій смартфон.
  • Гострий ніж для обрізання шпалер або лезо, що замикається, і ножиці. Користуватися ножем простіше, але ножиці найкраще підходять для шматочків шпалер, які не можна розрізати, тому що вони промокли від клею. Вам також знадобляться ножиці, щоб відрізати папір від рулону.

А ще: рулетка та олівець, пара чистих серветок для приклеювання шпалер до стіни, стіл для поклейки шпалер.

Починаємо

Для старту оберіть «легку» ділянку стіни (там, де поверхня рівна, немає вимикачів та розеток). Якщо можливо, почніть з місця, яке буде не так добре видно після завершення (наприклад, якщо ви плануєте туди поставити велику шафу або диван). Розгорніть шпалери, огляньте наявність дефектів.

Виміряйте довжину стіни, яку збираєтеся обклеїти шпалерами, а потім додайте до цього вимірювання близько 20 см із запасом зверху та знизу. Розгорніть шпалери на робочому столі, потім за допомогою рулетки та олівця зробіть позначку на звороті паперу, щоб зрозуміти, де її потрібно розрізати. Складіть папір на себе, переконайтеся, що він вирівняний по краях і відріжте першу смужку.

За допомогою схилу або програми позначте на стіні пряму вертикальну лінію досить близько до краю першої смуги, але так, щоб вона не закривалася першим рулоном паперу. Використовуйте цю відзначену вертикальну лінію як ключовий орієнтир при накладанні паперу. Не покладайтеся на дверні коробки, стелю або плінтус, оскільки найчастіше вони будуть під невеликим кутом!

Перша деталь готова, можна клеїти її до стіни. Покладіть вирізаний лист на стіл лицьовою стороною донизу. За допомогою валика нанесіть тонкий шар шпалери на зворотний бік паперу. Не допускайте попадання пасти на робочу поверхню, інакше вона забруднить наступний лист (якщо забруднили, відразу зітріть ледь вологою губкою). Посуньте папір до самого краю столу, щоб нанести пасту на кінці та краї.

Складіть зворотний бік паперу на себе, верхній та нижній кінці повинні зустрічатися посередині. Переконайтеся, що бічні краї ідеально збігаються. Розгладьте папір настільки, наскільки це можливо, не утворюючи складок. Відкладіть папір убік, щоб паста ввібралася, а папір «розслабився». Час витримки залежить від складу шпалер (більше для шпалер з вініловим покриттям, менше для некрейдованих шпалер), воно вказано на етикетці рулону.

Продовжуємо

Щоб зберегти малюнок шпалер, намагайтеся клеїти в одному напрямку по кімнаті, щоб візерунок зберігся і виглядав рівно. Розгорніть верхню частину паперу і повісьте її на стіну, потім розгорніть нижню і дайте їй повиснути. Перевірте відстань між папером та дверним коробом або контрольною лінією. Посуньте смужку шпалер так, щоб вона була паралельна до дверей, але все ще перекривала як мінімум пару сантиметрів у кутку. Потім акуратно заправте папір у кут на стелі. Рухами зверху донизу, розгладьте весь лист.

За допомогою будівельного ножа обріжте зайвий папір на стелі. Використовуючи бритву, зробіть надріз над ножем, щоб обрізати зайве. Працюйте обережно та повільно, чергуйте різання та переміщення ножа, не ковзайте бритвою та ножем одночасно.

Клеїмо далі

Повісьте смужку у кутку. Перекрийте наступну частину на сусідній стіні на 2 см. Виміряйте до схилу і відрегулюйте папір, щоб відстань залишалася однаковою, розгладьте шпалери. Повісьте наступну смужку шпалер. Розгорніть верхню частину та помістіть її на стіну. Поєднайте малюнок якомога точніше, залишаючи між листами відстань у ширину волосся.

Порада: видавіть бульбашки повітря, розгладжуючи папір від центру до країв. Зітріть пасту з поверхні губкою.

Злегка притисніть верхню частину паперу до стіни. Потім прикотіть шов валиком, щоб згладити краї. Тепер скористайтеся кінчиками пальців, щоб закрити шов. Розгорніть нижню частину аркуша та завершіть суміщення та закриття шва. Потім щільно скачайте весь шов, працюючи з відривом 7 див від краю. Це зафіксує шов, не дозволяючи йому розійтися, коли ви розгладжуватимете папір.

Деталі

На дверях та вікнах шпалери повинні перекривати молдинг не менше ніж на 5 см. За допомогою бритви зробіть на папері надріз та далі акуратно проведіть лезом від кута ліплення до краю шпалер. Використовуйте молдинг як орієнтир. Щільно притисніть відрізаний край у стику, обріжте зайвий паперовий клапоть за допомогою канцелярського ножа та бритви. Розгладьте весь аркуш.

Як виправити часті помилки

Якщо ви новачок у цій справі, ви робитимете помилки, але не панікуйте. Їх часто можна легко виправити. Найкраща та найпоширеніша помилка – це випадкове відрізання занадто великої кількості паперу при обрізанні зайвого. Не хвилюйтесь – просто поверніться до смужки, яку ви відрізали, приклейте її назад, а потім знову розріжте. Намагайтеся максимально відповідати лінії розрізу та уникайте нахилу. Нанесіть трохи пасти на палець і протріть місце з’єднання. Це буде набагато менш помітно, коли паста висохне.

Бульбашок повітря можна уникнути, розгладжуючи папір ганчіркою. Якщо на папері з’явилося багато бульбашок, акуратно відклейте її від стіни, не знімаючи повністю, а потім розгладьте бульбашки до краю паперу.

Краї, що відшаровуються, є ознакою того, що на краї паперу було нанесено недостатньо пасти. Нанесіть трохи пасти на кінчик пальця, обережно підніміть край, потім проведіть кінчиком пальця вгору та вниз по краю паперу. Знову розгладьте папір тканиною.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів