Як житомирянам придбати ліки за е-рецептом?

З квітня рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом. 

Про це інформує Житомирська міська рада, передає Агентство новин “Надія”.

Рішення щодо відпуску ліків за електроним рецептом буде впроваджуватися поступово. З цим можливо використовувати паперові рецептурні бланки. Також пацієнт матиме змогу обрати, за яким рецептом він бажає придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

Перелік рецептурних ліків не зміниться. Саме тому треба заздалегідь перевірити інструкцію лікарських засобів, які ви вживаєте, і у випадку, якщо вони входять до переліку рецептурних, звернутися до свого лікаря у квітні, аби в подальшому отримувати медикаменти в аптеках без перешкод.

Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.

Спочатку лікар має сформувати електронне призначення, де вкаже діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

При гострому чи хронічному захворюванні, е-рецепт можна отримати дистанційно. Для цього варто звернутися до свого лікаря доступним засобом звʼязку. Проте в системі попередньо має бути вказано діагноз та призначення від лікуючого лікаря.

Якщо телефона немає, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці у зручний для вас спосіб.

Наразі в Житомирській області виписали понад 35,6 тисяч електронних рецептів на антибіотики та ще майже 600 – на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів