Як зробити скріншот на ноутбуці та телефонах з ОС Android та iOS

Скріншоти допомагають миттєво зберегти інформацію, яка виведена на екран смартфона, ПК, ноутбука. До такої інформації належать картинки, статті, кадри відео, ігор, фільмів. Для створення скріншотів передбачені спеціальні функції на комп’ютерах та телефонах.

Що таке скріншот і навіщо він потрібний

Що таке скріншот? Скріншот – це знімок екрана, який точно зберігає все, що на ньому зображено. Зберігається лише видима частина. Те, що відбувається за кадром і всередині системи, на скріншоті не відображається.

Скріншоти можна застосувати в геймінгу. Гравці таким чином діляться своїми здобутками в ігровому просторі, створюють гайди. Завдяки скріншоті кожен зможе:

 • поділитися кадром, що сподобався, з фільму, серіалу, мультика або гри;
 • надіслати фотографію особистого листування, картку з поточним розташуванням або налаштування програми. За допомогою знімка вийде передати інформацію набагато швидше;
 • показати службі технічної підтримки проблему, що виникла на сайті, у грі або додатку. Так наочніше поясніть причину звернення, щоби фахівець оперативно вирішив проблему.

У скріншотів ще багато застосувань. Вони допомагають зберегти квитки, бронювання готелів, інформацію про рейси тощо. Головний плюс знімка екрана – можливість перегляду без підключення до інтернету.

Знімок екрану буде корисним у навчанні, офісній роботі. Під час складання письмової роботи скріншоти необхідні для розведення інформації візуальним підкріпленням написаного. Такі знімки застосовні для створення гайдів із встановлення ПЗ, налаштування ОС та BIOS. Пункти в інструкціях підкріплюють знімками того, що відбувається на тому чи іншому кроці.

Як зробити скріншот на ПК та ноутбуці

Створити скріншот на персональному комп’ютері та ноутбуці можна у різний спосіб. Для цього передбачені гарячі клавіші (комбінації кнопок, які дозволять зберегти те, що відбувається на екрані, в буфер обміну).

Як зробити скріншот на ноутбуці? На клавіатурі є кнопка Print Screen. З її допомогою зберігається у буфер обміну зображення з екрана ПК та лептопа. На клавіатурі кнопка розташовується у правій верхній частині периферії. Вона позначається як PrtSc, PrtScn чи PrtScr.

Щоб зробити скріншот, виконайте таке:

 1. Налаштуйте на екрані текст, фото, гру та все, що потрібно для збереження на скріншоті.
 2. Натисніть кнопку створення скріншота (PrtSc, PrtScn, PrtScr).
 3. Відкрийте стандартну програму Paint у середовищі Windows. Знайдіть редактор у меню “Пуск”, де містяться всі програми.
 4. Натисніть Ctrl+V.
 5. За потреби внесіть зміни до зображення за допомогою інструментів Paint.
 6. Збережіть скрін комбінацією Ctrl+S. Вкажіть шлях збереження.

На Windows є ще одна корисна комбінація клавіш Win+Shift+S. Вона дозволяє користувачеві вибрати область, яку потрібно захопити для знімка екрана.

На ноутбуці з MacOS від Apple для створення скріншота передбачена вбудована функція:

 1. Натисніть клавіші Shift+Command+5.
 2. З запропонованого списку виберіть інструмент для захоплення області, щоб зробити знімок. Рамку захоплення змініть на власний розсуд.
 3. У разі потреби налаштуйте параметри запису екрана у відповідному розділі.
 4. Запустіть створення скріншоту.

Дозволяється також записати відео з екрана, скориставшись цією командою. На сайті підтримки Apple сказано, що можна зробити знімок всього екрана, вікна або частини екрана. Для цього скористайтеся такими командами: Shift+Command+3; Shift+Command+4; Shift+Command+4+Пробіл.

Якщо цього функціоналу ОС Windows недостатньо, розширити його допоможуть програмні розробки, наприклад Joxi, Lightshot, Clip2Net, Movavi Screen Capture.

Як зробити скріншот на смартфоні?

На порталі технічної підтримки Google пояснюють, що на смартфоні можна зробити простий скріншот та скріншот із прокручуванням. Для звичайного скріншота необхідно одночасно затиснути кнопку зниження гучності та живлення. За кілька секунд скріншот буде зроблено, після чого його можна буде відредагувати. Для знімка з прокручуванням необхідно додатково натиснути «Збільшити область скріншота».

Як зробити скріншот на iPhone? На сайті підтримки Apple запропоновані такі дії:

 • Якщо телефон обладнано кнопкою «Додому», затисніть її одночасно з клавішею блокування.
 • Із виходом iPhone X компанія Apple відмовилася від круглої кнопки на передній панелі. На безрамковому iPhone необхідно одночасно затиснути кнопку збільшення гучності та клавішу блокування і відразу їх відпустити.

Якщо кнопки не працюють, активуйте додаткову функцію смартфона:

 1. Перейдіть до основного розділу налаштувань пристрою.
 2. Відкрийте “Універсальний доступ”.
 3. Увійдіть у розділ «Фізіологія та моторика».
 4. Активуйте пункт “AssistiveTouch”.

На екрані з’явиться новий елемент, який можна помістити на будь-яку частину дисплея. При його натисканні з’являються команди, серед яких знайдете інструмент створення скріншота.

Як і на комп’ютері, на телефонах також є програми для зйомки екрана. Знайдете їх у Google Play Market та AppStore. Для iPhone виділяють Awesome Screenshot, що дозволяє редагувати зроблений знімок. Для пристроїв Android виділяють програми Screen Master, Super Screenshot, Touchshot, Screenshot Touch, Screenit.

Зйомка екрана на будь-якому пристрої не викликає труднощів. Скористайтеся вбудованими системними інструментами або встановіть додатковий софт із розширеним функціоналом.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів