Житомир має намір стати кліматично нейтральним в 2050 році

У Житомирській міській раді було ухвалено рішення про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів – Схід».

Як повідомляє міськрада, що до 2050 року Житомир має намір стати кліматично нейтральним регіоном, а також зобов’язується впроваджувати заходи щодо адаптації суспільства до зміни клімату. Відповідне рішення було ухвалено на 24-й сесії міської ради.

За словами Вікторії Сичової, наша громада матиме можливість залучати додаткові позабюджетні ресурсні ресурси (грантові, кредитні та кошти програми міжнародної технічної допомоги) для розвитку інфраструктури та модернізації міста.

Нагадаємо, що Житомир приєднався до європейської «Угоди мерів» у 2012 році, взявши на себе зобов’язання зменшити викиди парникових газів щонайменше на 20% до 2020 року. За результатами доповіді щодо виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку Житомира за період 2015-2020 років зменшення викидів Парникових газів у певних секторах базового кадастру викидів становило 36,1% порівняно з базовим 2010 роком.

«Наступним кроком на виконання умов участі у «Угоді мерів — Схід» буде затвердження на сесії міської Ради стратегічного документа — «План дій зі сталого [енергетичного] розвитку та клімату Житомирської міської територіальної громади до 2050 року». Маючи політично визначені пріоритети та сформований стратегічний документ громади (ПДСЕРК), наша громада отримає можливість залучати додаткову позабюджетну ресурсну допомогу (грантові, кредитні та засоби програм Міжнародної технічної допомоги) для розвитку та інфраструктури та адаптації до зміни клімату», — зазначив міський голова Сергій Сухомлин.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів